Projektanci

Pierro Lissoni

Absolwent Politechniki Mediolańskiej, autor wielu projektów dla czołowych włoskich i światowych marek. Odpowiadał również za realizacje projektów licznych hoteli m.in. Fantini House czy Edition Hotel.

Zasiada również w Zarządzie Politechniki Mediolańskiej. Z firmą Lema związany jest od 1994 roku jako dyrektor artystyczny. Zaprojektował m.in. garderobę Hangar czy stół Memo.

Vincenzo De Cotiis

Absolwent Politechniki Mediolańskiej, artysta i architekt. Jego prace i talent porównywane są często do dzieł takich włoskich sław architektury jak Gio Ponti czy Carlo Scarpa.

Dla Ceccotti Collezioni zaprojektował legendarną bibliotekę Golden Cage ze szczotkowanego mosiądzu.

Sebastian Herkner

Absolwent HfG Offenbach University of Art and Design już w okresie studiów skupił się na projektowaniu mebli. W 2006 roku założył własne studio projektowe. Jest autorem wielu mebli, lamp dla takich marek jak Dedon, Cappelini, Moroso.

Dla firmy ClassiCon zaprojektował w 2012 roku wyjątkowy Bell Table łączący ręcznie dmuchane szkło z marmurowym blatem. W 2019 roku otrzymał nagrodę projektanta roku na targach Maison & Objet w Paryżu.

Eero Saarinen

Urodzony w rodzinie, która zawsze związana była z architekturą oraz wzornictwem.  Od najmłodszych lat nasiąkał twórczą atmosferą panującą w domu. Ukończył Cranbrook Academy of Art, gdzie jego ojciec Eliel Saarinen był dyrektorem. Zanim przeniósł się do Yale studiował w Paryżu rzeźbę.

Po powrocie do USA zaczął wykładać w Cranbrook Academy of Art. Tam poznał Charlesa Eamesa, z którym wymieniał poglądy na temat nowych materiałów oraz form. Jego przyjaźń z Florence Knoll zainicjowała współpracę z marką Knoll.  Do najbardziej rozpoznawalnych projektów Saarinena można zaliczyć fotel Tulip, fotel Womb i inspirowany organicznymi formami stół.

Warren Platner

Studiował na Cornell University gdzie uzyskał dyplom z architektury. Pracował dla Raymonda Loewy, Eero Saarinena i I. M. Pei.

Wśród jego autorskich projektów znajdują się m.in. Georg Jensen Design Center. Światową sławę przyniosły mu projekty dla marki Knoll.

Eileen Grey

Projektantka, której nazwisko stawia się obok tak wybitnych twórców modernizmu jak Le Corbousier czy Jean Badovici. Jej słynny dom na Lazurowym Wybrzeżu E-1027 stał się najwybitniejszym przykładem stylu międzynarodowego. Budziła podziw i zazdrość samego Le Corbousiera.

Jej elegancki styl najlepiej widać w projektach mebli - fotelach Bibendum czy Non Conformist. Stolik E-1027 stał się jednym z najchętniej kupowanych mebli przez miłośników modernistycznej architektury.

Antonio Citterio

Włoski architekt i projektant. Urodzony w Meda, Włochy w 1950 roku.
Od lat 70-tych XX wieku projektuje dla najważniejszych światowych marek wyposażenia wnętrz.

Projekty Citterio znaleźć można wystawione na stałe w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku (MoMa) czy w paryskim Centrum Pompidou. Od wielu lat Dyrektor Kreatywny marki Flexform - producenta najwyższej jakości mebli tapicerowanych.

Sztandarowy model Flexform zaprojektowany przez Citterio to bestseller Groundpiece, który niedawno obchodził swoje 15 urodziny.

Sofa Groundpiece reprezentuje typowe cechy wzornictwa Citterio: doskonałe proporcje nadające lekkości nawet dużym, rozbudowanym formom, funkcjonalność i komfort, w których centrum zawsze jest użytkownik.

Carlo Colombo

Wielokrotnie nagradzany branżowymi nagrodami w Europie i na świecie, wszechstronny architekt, projektant i wykładowca. Urodzony w 1967 roku w Carimate, Włochy.

Od 1994 roku w światowej czołówce dizajnerów; w wielkiej skali projektuje wieżowce dla szejków na Półwyspie Arabskim, w mikroskali tworzy identyfikację wizualną, logotypy dla wiodących, globalnych marek, a w przestrzeni pomiędzy projektuje wyjątkowe meble i przedmioty dekoracyjne dla marek: Poliform, Flexform, Antonio Lupi, Capellini, Moroso i wielu innych.

Jego styl wyróżnia zamiłowanie do prostych, linearnych form o ponadczasowym szyku.

Enzo Catellani

Właściciel i główny projektant włoskiej marki Catellani&Smith. W swoim laboratorium-warsztacie kolekcjonuje materiały pochodzące z różnych, często zaskakujących źródeł, z których ręcznie tworzy prototypy swoich unikalnych lamp.

Ma rzeźbiarskie podejście do oświetlenia. Tworzone przez niego lampy są nie tylko źródłem światła, ale także dekoracyjnymi obiektami, konstrukcjami, które rzucają charakterystyczny cień, poddają się formowaniu przez użytkownika; są zaproszeniem do interakcji.

Marcel Breuer

Jego nazwisko nierozerwalnie związane jest z Bauhausem – nurtem w architekturze i wzornictwie, który miał ogromny wpływ na estetykę XX wieku. Uczył się pod okiem Waltera Gropiusa.

Jego ponadczasowe projekty mebli z giętych chromowanych rurek stały się ikonami designu i na trwałe weszły do słownika światowego wzornictwa. Fotel Wassily czy stolik Laccio to jedne z najbardziej rozpoznawalnych mebli projektanta.

Paola Navone

Wybitna włoska projektantka. Od 1998 roku Dyrektor Artystyczna marek Gervasoni oraz Letti&Co. Urodzona w Turynie, Włochy w 1950 roku. W latach 70. i 80. współtworzyła obok Alessandro Mendiniego, Andrea Branzi oraz Ettore Sottssassa Jr. grupę Alchimia skupiającą najbardziej progresywnych, włoskich projektantów.

Obywatelka świata; w swoich projektach czerpie pełnymi garściami z dorobku różnych kultur i stylów oraz dostępnych materiałów. Jej projekty wyróżniają się świeżym spojrzeniem na dizajn, eklektyzmem i odważnym łączeniem faktur, tekstur i kolorów. Tworzy projekty dla wiodących, światowych marek wyposażenia wnętrz: Armani Casa, Knoll International, Alessi, Driade, Molteni, Natuzzi, Swarovski, itd.

Florence Knoll

Od wczesnego dzieciństwa przejawiała zainteresowanie architekturą oraz wzornictwem. Ukończyła Cranbrook Academy of Art. W okresie studiów zaprzyjaźniła się z Eilel Saarinen, matką Eero – legendarnego projektanta mebli.

Dzięki rekomendacjom Eliel Saarinen i Alvara Aalto, Florence zaczęła dalsze studia u największych tuzów dwudziestowiecznej architektury - Waltera Gropiusa oraz Marcela Breuera w Cambridge oraz Ludwiga Mies van der Rohe w The Illinois Institute of Technology. Jej wkład w światowy design oraz marka, która stworzyła są nieprzecenione.

Roberto Lazzeroni

Włoski projektant, urodzony w Pizie. Toskańczyk, w którego DNA zakodowana jest miłość do sztuki i piękna.

Od niemal 30 lat tworzy charakterystyczne, opływowe, zmysłowe projekty mebli dla ekskluzywnych włoskich marek z najwyższej światowej półki wzorniczej: Ceccotti Collezioni, Flexform, Antonio Lupi, Poltrona Frau.

Jego niepodrabialny styl widać najlepiej w klasycznie eleganckiej kolekcji Ilbagno Antonio Lupi dedykowanej miłośnikom domowych pokoi łazienkowych najwyższej klasy.

Newsletter

Trzymaj rękę na pulsie najlepszego dizajnu i pozostań z nami w kontakcie. Raz w miesiącu otrzymasz od nas mail ze specjalnymi ofertami naszego showroomu, inspiracjami aranżacyjnymi i poradami stylistycznymi.

Kontakt

Showroom MOOD
ul. Emilii Plater 27 (róg Wspólnej)
00-688 Warszawa

tel. +48 660 416 654
showroom@mood-design.pl

Biuro prasowe
Michał Nowicki:
tel. +48 604 465 450
michal@nowickipr.com

do góry