Mood Design

  • O nas
  • Projektanci
  • Producenci
  • Aktualności
  • Showroom
  • Realizacje
  • Kontakt
Michał Nowicki
środa, 31 marca 2021 / opublikowany w: Home office, Klasyki designu, Luksusowe wnętrza, Mood design, Projektowanie wnętrz, Trendy architektura wnętrz, Włoski design

Światło u źródeł

Robbie Llewellyn i Adam Yeats spotykają się przypadkowo w sklepie z oświetleniem. Po krótkiej rozmowie dochodzą do wniosku, że łączy ich wspólna wizja i wartości. Postanawiają stworzyć coś razem i tak rodzi się marka Bert Frank.

– Ekskluzywne. Na takie miano zasługują lampy Bert Frank, a kryje się za tym dyscyplina rzemieślnicza, oparta na tradycyjnych technikach, ale wykorzystujących przy tym nowoczesne technologie – mówią architektki Karina Snuszka i Dorota Kuć z pracowni MoodWorks.  Dalej, tworzenie wyłącznie lokalnie, każdego jednego elementu. Odwoływanie się do ponadczasowości i trwałości, jako wartości bezwzględnej. Do czasów, gdy przedmioty się dziedziczyło. Traktowało, jak cenne rodzinne pamiątki.

Brytyjski kunszt


Przyjrzyjmy się wielokrotnie nagradzanej kolekcji Colt, na którą składają się lampy stojące, wiszące i kinkiety. Zestawienie miękkich łuków z kanciastymi liniami. Elegancka, laserowo wycinana podstawa z mosiądzu podtrzymuje dyfuzor z mlecznego szkła, a światło nadaje pomieszczeniom nowoczesny, miejski poblask. Przenika ono zarówno przez górną, jak i dolną część obrobionej maszynowo, owalnej obudowy z mosiądzu.

Kolekcja wykonana jest z najlepszych materiałów i powstaje w kolebce brytyjskiej inżynierii od czasów wiktoriańskich, którą jest Birmingham. Zaprojektowana jest tak, by na trwałe wpisała się w kolejne pokolenia jej użytkowników. To przykład, w którym wyraźnie zauważyć można, jak wyobraźnia projektanta Robbiego Llellewyna uzupełnia się z wiedzą inżynieryjną i rzemieślniczą Adama Yeatsa.

Bert Frank lampa Colt table
Bert Frank lampa Shear Floor
Bert Frank lampa Shear Floor

Perfekcyjna forma

Kolekcja Rote to z kolei dowód na wręcz bezwzględne przestrzeganie zasad perfekcyjnego wykończenia. Bezspoinowe łączenia i detal. Każdy element, nawet najmniejsza, misternie radełkowana nakrętka są idealne. Nie ma tu miejsca na brak precyzji. Rote to lampa wisząca, stołowa i kinkiet zbudowane na satynowym, mosiężnym pierścieniu z laserowo wycinanymi diamentowymi „listkami”. Solidna podstawa, która wyczarowuje delikatne, dwustronnie rozproszone światło.

Lampa Bert Frank lampa Kernel Floor
Lampa Bert Frank Masina
Lampa Bert Frank Pennon

Czas zatacza koło

Uniwersalny, ikoniczny design i zastosowanie najwyższej jakości materiałów sprawiają, że Bert Frank to lampy na pokolenia. I taka jest wizja ich twórców, przeciwstawna wobec masowej produkcji przedmiotów projektowanych z myślą o sezonowości. W warstwie estetycznej wiąże się to z odwoływaniem do ponadczasowych form. Kolekcja Revolve to lampy stojące, wiszące i kinkiety. Miękkie światło i minimalistyczny design. Retro i nowoczesny jednocześnie. Smukła elegancka podstawa, kolisty, zaoblony klosz z ręcznie szczotkowanego mosiądzu z dopasowanymi kolorowymi detalami. I wiele możliwości dopasowania kolekcji do wnętrza.

Siłę brytyjskiej marki stanowi pomysłowość projektowa Llewellyna i wiedza produkcyjna Yeatsa, a twórcza wizja realizowana jest w oparciu o stare wartości. Pochwałę pracy rzemieślniczej, ponadczasowość i lokalną produkcję.

Lampa Bert Frank Revolve Floor
Lampa Bert Frank Revolve Pendant RiseFall
Lampa Bert Frank Revolve
Lampa Bert Frank Rift
Lampa Bert Frank Rote Pendant Chandelier
Lampa Bert Frank Pendant Small
Lampa Bert Frank Spate
Lampa Bert Frank Spate Wall
Lampa Bert Frank Stasis Floor
Tagged under: architektura wnętrz, design, meble, trendy, włoski design

WYBRANE DLA CIEBIE

Nowa kolekcja jedwabnych tapet Misha
Nowoczesne retro w ogrodzie
Gervasoni Mood Design
Magiczny ogród z Gervasoni

OSTATNIE WPISY

  • Stół stołowy Smalto Knoll

    Stoły, stoliki Smalto. Ku czystej formie

    Stół gromadzi wokół siebie rodzinne życie. Jego...
  • Mood Works Flexform Groundpiece

    Design, który zbliża

    Coraz mniej mamy czasu dla siebie, rodziny i pr...
  • Jeżeli Le Corbusier jest zwany papieżem modernistycznej architektury, to w przypadku designu ten tytuł należy się Ludwigowi Miesowi van der Rohe. Jego rewolucyjna wizja sprzed stu lat, stała się najpierw drogowskazem, a dziś jest codziennością naszych mieszkań. Poznajmy inne niż komplet Barcelona projekty.

    Mies, ale nie o Barcelonie

    Jeżeli Le Corbusier jest zwany papieżem moderni...
  • Mood Design Flexform

    Luksus w ogrodzie

    – Meble ogrodowe zasługują na miano luksusowych...
  • Nowoczesne retro w ogrodzie

    Co było przyczynkiem dla stworzenia pierwszej, ...
Mood Design


© 2020 Mood Design reserved: Mood design | POLITYKA PRYWATNOŚCI: | REGULAMIN

do góry